Татарстан Республикасы, Киров өлкәсе һәм Марий Эл Республикасы чикләрнең уртак ноктасын урнаштырдылар

2020 елның 18 сентябре, җомга

«ТР пространство белешмәләре фонды» ДБУ директоры Руслан Комаров Татарстан Республикасы, Киров өлкәсе һәм Марий Эл Республикасы чикләре тоташкан урында багана урнаштыруда катнашты. Өч субъект чикләренең кисешү ноктасы карта материалларның һәм җирлектәге хәл нигезендә билгеләнде.

Урында танып-белү баганасы Татарстан Республикасы Балтач урманчылыгы, Киров өлкәсенең Малмыж районы һәм Марий Эл Республикасының Марий-Төрек районы чигендә урнашты.

Элегрәк Татарстан, Киров өлкәсе һәм Удмуртия чигендә шулай ук җирдә танып-белү баганасы куелган иде. Бүгенге көндә, башка күрше субъектлар белән чикләрнең нокталары билгеләнгән һәм килештерү уза.